Зрозуміло про масла

Всесезонні моторні оливи

Правильно підібрана моторна олива - запорука тривалої і стабільної роботи будь-якого автомобіля. Серед усього розмаїття олив, представлених сьогодні на полицях магазинів, визначити оптимальний варіант не так вже й складно.

Паливозберігаючі моторні оливи - реальність чи вигадка?

Суперечки про те, чи можливо знизити витрату пального при використанні спеціальної паливозберігаючої моторної оливи давно ведуться в співтоваристві автолюбителів. Виробники моторних олив тільки підігрівають цей інтерес, рекламуючи нові продукти і обіцяючи значну економію при заливці їх продуктів.

Витрата моторної оливи

В одних двигунах моторна олива заміюється згідно із заявленими термінами експлуатації, а в інших - долив стає постійною і звичною дією. Давайте спробуємо розібратися, чому це відбувається і чи можна якось вплинути на витрату моторної оливи.

Автомобільні присадки в моторні оливи: шкода чи користь

Автомобільні присадки - продукт, який без проблем можна знайти на полицях магазинів. При цьому ставлення до присадок доволі різноманітне і викликає безліч суперечок. Більшість автолюбителів відноситься до подібної «хімії» скептично, а часом і з певною часткою побоювання. З одного боку, існує думка, що тільки завдяки постійному використанню додаткових присадок двигун буде працювати без збоїв. Але багато хто не згоден з таким твердженням і навпаки вважає, що самодіяльність тільки погіршує стан вузлів і механізмів будь-якого авто.

Чорніє моторна олива – причини та наслідки

У складі будь-якої моторної оливи міститься безліч присадок, призначених для забезпечення більш ефективної роботи двигуна внутрішнього згоряння. Існують присадки, що зменшують тертя, що змінюють робочі властивості оливи при різних температурах, присадки, які відповідають за регулювання «лужного числа». Луг є найважливішим елементом, що нейтралізує кислоти, які потрапляють в масляну систему в процесі роботи двигуна. Також луг є хорошим бар'єром для утворення відкладень, здатен прибирати нагар і бруд.