Різновиди олив

14.11.2016

Різновиди олив

Сучасна класифікація олив народилася приблизно півстоліття тому. До цього часу, майже півтора століття, людство користувалося досить обмеженим вибором "чистих" мінеральних олив. Тобто продуктів, одержуваних виключно шляхом перегонки нафти без будь-яких добавок. Тепер "чиста" мінеральна олива, вважається всього лише основою для створення величезної гами індивідуальних мастильних матеріалів - так званою базовою оливою.

На землі, в небесах і на морі ...

Першими і найбільш затребуваними серед усіх різновидів олив вважаються моторні оливи, здатні працювати в дизельних, інжекторних, карбюраторних і будь-яких інших двигунах внутрішнього згоряння. Це найбільший сегмент ринку олив, бо в світі працюють сотні мільйонів двигунів внутрішнього згоряння. У своїй підгрупі йде подальший поділ олив по об'єктах застосування і умов роботи. Наприклад, оливи для автомобільних двигунів, корабельних, авіаційних, тепловозних, тракторних, двигунів, що працюють під великими навантаженнями, і т.д. Такі відмінності не просто логічні, а вважаються сьогодні обов'язковими!

Уявіть, що корабельний дизель втягує повітря, насичене морської вологою. Тому його олива повинна бути до цього готова! Відповідно олива двигуна комбайна має бути готова до умов високої запиленості, з якої під час збиральної на 100% не впорається жоден повітряний фільтр ...

Трансмісійні оливи теж досить поширені у всіх видах техніки. Варто відзначити, що їх головна відмінність від моторних полягає в температурному режимі роботи: моторна олива розігрівається до 200С і вище. Трансмісійна олива таким суворим випробуванням не піддається, але піддається величезним механічним навантаженям. Вона працює в коробках передач автомобілів і в інших приводних механізмах, та її головне завдання - демонструвати максимум необхідних властивостей при низьких і помірних температурах.

Ще існують енергетичні мастила - турбінні, компресорні, електроізолюючі, трансформаторні. В окремі групи виділяються оливи індустріальні, консерваційні, а таож охолоджуючі рідини на основі олив. Плюс маса інших технічних рідин.