Питання-Відповіді

Чи можна змішувати різні оливи?  

Для початку потрібно визначитися з тим, що мається на увазі під поняттям «різні».

Якщо мова йде про тип оливи (мінеральна / напівсинтетична / синтетична), то, безумовно, краще не змішувати їх. Ці типи олив відрізняються за способом виробництва, мають абсолютно різні властивості і характеристики, тому вони не повинні змішуватися.

Якщо мова йде про характеристики оливи, то, в крайньому випадку, Ви можете долити оливу з таким же індексом в'язкості (SAE) і класом експлуатаційних властивостей (API).

Приклад: Якщо у Вас залита олива з показниками SAE - 10W-40 і API - SL / CF, то оливу, що доливається має володіти точно такими ж показниками!

Чи варто використовувати додаткові присадки для моторної оливи?  

Абсолютно всі сучасні моторні оливи, представлені на ринку, вже містять оптимальний набір присадок, що забезпечує оливі відповідний рівень якості. Чим вище клас експлуатаційних властивостей (показник API), тим вища якість пакету присадок, що міститься в оливі, а відповідно і якість самої моторної оливи.

Використання присадок виправдано лише в тому випадку, коли позитивний ефект від застосування тієї чи іншої присадки перевищує шкоду, якої така присадка може нанести двигуну.

Наприклад, в’язкістна присадка, залита в двигун з низькою компресією, цілком може допомогти доїздити пару тисяч кілометрів до капремонту. За рахунок загущення оливи відбувається скорочення зазорів між стінками блоку і поршнями і, як наслідок, відбувається зростання компресії, олива не потрапляє в камеру згоряння - припиняється рясне виділення диму з вихлопної труби.

Чим синтетична олива краще за інші?  

Синтетична моторна олива володіє наступними перевагами:

 • Більш низька температура застигання. Як наслідок, олива залишається більш рідкою при низьких температурах, порівняно з мінеральною оливою, що полегшує холодний пуск двигуна в зимовий час.
 • Краще і швидше, проникає до місць, що потребують змащування.
 • Низький ступінь випаровуваності дозволяє утримувати на належному рівні характеристики олив при експлуатації в умовах високих температур.
 • Синтетичні оливи дають можливість одержати більший ККД двигуна, у порівнянні з мінеральними оливами (динамометричні випробування), навіть при схожих показниках в'язкості.
 • Відповідають найвищим вимогам сучасних моторів.

Яка олива краща: синтетична, мінеральна або напівсинтетична?  

Ми не будемо вдаватися в подробиці виробництва олив, так як це ні яким чином не впливає на вибір покупця, а зупинимо увагу на характеристики та переваги, якими володіє кожен з видів:

Синтетична олива

Переваги:

 • не розкладається і не випаровується при високій температурі;
 • відмінно працює в умовах зниженої температури;
 • менше забруднень;

Недоліки:

 • висока вартість порівняно з напівсинтетичними і мінеральними оливами;
 • не підходить для двигунів застарілих конструкцій.

Напівсинтетична олива

Переваги:

 • має найкращий показник ціна / якість;
 • володіє кращими показниками і характеристиками, ніж мінеральні оливи;

Недоліки:

 • за рівнем експлуатаційних характеристик поступається повністю синтетичних олив.

Мінеральна олива

Переваги:

 • доступно за ціною;
 • незважаючи на свою дешевизну, виконує свої функції;

Недоліки:

 • швидше за інші види олив піддається деструкції і змінює в'язкість (розріджується).

Як часто слід міняти моторну оливу?  

Найвірніше міняти моторну оливу, згідно з вказівками в сервісній книжці або інструкції Вашого автомобіля.

Середньостатистичний інтервал заміни моторної оливи в двигуні легкового автомобіля становить 10000 км пробігу (від 8000 до 15000 км). Існують моторні оливи, які змінюються один раз на 30000-40000 км пробігу. Оливи такого класу, як правило, застосовуються в двигунах сучасної комерційної техніки. Що стосується заміни олив у двигунах сільськогосподарської або будівельної техніки, то тут на перше місце ставиться ресурс не в кілометрах, а в мото-годинах (бо як дана техніка часто працює без пересування або робоча швидкість невелика). Сучасні оливи мають ресурс до заміни від 200 до 500 мото-годин.

Як відрізнити справжню оливу від підробки?  

Сучасний ринок пропонує споживачеві безліч різновидів олив під різними більш-менш «розкрученими» торговими марками. На жаль, як і на інших високо конкурентних ринках, покупець не рідко стикається з підробками. Найчастіше підробляють найбільш відомі та популярні марки олив. Цей факт підштовхує виробників регулярно вдосконалити способи захисту своїх олив від підробок.

Одним з найпростіших способів уберегти себе від придбання підробки, є придбання продукції у надійних постачальників.