Питання, розглянуті у матеріалі:

Будь-який двигун внутрішнього згоряння не може працювати без моторного масла. За своїм призначенням масло є змащувальною рідиною, запобігає корозії металів, змащує поверхні, що труться, утворює на них захисну плівку, сприяє рівномірному розподілу тепла по всьому двигуну і виконує безліч інших, не менш важливих завдань.

Моторні олії відрізняються складом, в'язкістю, призначенням, температурним режимом експлуатації та іншими характеристиками. Всі моторні олії складаються з базової олії та присадок – спеціальних добавок, що покращують параметри. Про те, які існують системи класифікації та види моторних масел, а також як не помилитися з вибором, розповімо в нашій статті. Недорога заміна моторного масла для Citroen від офіційного дилера.

Основні види моторних масел

Синтетичні. Дедалі більше автомобілістів вибирають синтетичні олії за відмінні експлуатаційні характеристики. Синтетика не втрачає своїх властивостей у літню спеку, і при цьому не сильно густіє при негативних температурах за бортом автомобіля, але, зрозуміло, такі властивості синтетика зберігає тільки в межах вказаного для конкретного виду олії діапазону температур. Синтетичні масла відмінно захищають двигун, перешкоджають утворенню нагару, очищають внутрішні поверхні ДВЗ, мають хорошу стабільність характеристик і експлуатаційних властивостей. Назву ця група масел отримала завдяки процесу виготовлення, така олія повністю синтезована внаслідок хімічних реакцій. На упаковці зазвичай позначається "Fully Synthetic".

Напівсинтетичні. Позначаються ці олії терміном "Semi-Synthetic". Є мінеральною основою, присмаченою непоганою кількістю синтетичних присадок, що дозволяє підвищити експлуатаційні характеристики базової олії практично до рівня синтетики.

Мінеральні, що позначаються на упаковці Mineral. Безперечно, сучасні мінеральні олії непогані, але через спосіб отримання мають слабкі характеристики. Наприклад, такі олії густіють на морозі, погано очищають двигун, містять природні компоненти, які можуть згоряти в двигуні, утворюючи в ньому відкладення та забиваючи масляні канали, що погіршує мастило, і охолодження ДВЗ. Мінеральні олії одержують шляхом перегонки нафти. Працюючи на високих температурах властивості мінеральних масел може бути нестійкими.

Короткий дискриптор для фотографій

Види моторних масел для автомобілів за ГОСТ

 • Літні олії. Ця група моторних масел повинна експлуатуватися лише за позитивних температур навколишнього середовища. Запуск двигуна при негативних температурах буде утруднений, або абсолютно неможливий через в'язкість густої олії. А якщо все-таки двигун запуститься, то працюватиме в невластивому для нього режимі з підвищеним зносом і рано чи пізно вийде з ладу і вимагатиме ремонту.
 • Зимові моторні олії. Консистенція цих масел рідка, що дозволяє використовувати їх при негативних температурах, так як масло практично не загусне на морозі. Але при експлуатації двигуна в літню спеку ці олії стають занадто рідкими і можуть призвести до поломки ДВЗ, так як не зможуть забезпечити достатню мастило - на поверхнях, що труться, просто не буде утворюватися масляна плівка.
 • Всесезонні олії. Ці олії найбільш популярні у автолюбителів, тому що дозволяють експлуатувати автомобіль і взимку, і влітку. Залежно від температури навколишнього середовища, характеристики всесезонного моторного масла змінюються. Такі універсальні олії дуже зручні. Згідно з прийнятим у Росії стандартом ГОСТ 17479.1-2015 моторні масла позначаються шифром, що містить літери та цифри.

Літера М означає тип витратного матеріалу – моторне масло. Далі розташовуються цифри, що позначають кінематичну в'язкість. Потім йде велика літера, що відноситься масло до тієї чи іншої категорії за ознаками експлуатаційних властивостей. Після першої цифри може ставитися буква "з", що позначаєЗастосування в маслі спеціальних присадок, що впливають на в'язкість і підвищують цей показник, «згущують» масло.

Літера М позначає тип витратного матеріалу -моторне масло. Далі розташовуються цифри, що позначають кінематичну в'язкість. Потім йде велика літера, що відноситься масло до тієї чи іншої категорії за ознаками експлуатаційних властивостей.

Види моторних масел за класифікацією SAE

Спільнота автоінженерів SAE родом із США. Дане співтовариство брало участь у розробці міжнародної класифікації моторних масел за одним з основних властивостей – в'язкості. В'язкість, або плинність масла - головний параметр, від якого залежить можливість експлуатації двигуна при тій чи іншій температурі навколишнього середовища.

SAE розшифровує температурний діапазон, при якому можливі безпечний пуск та експлуатація двигуна. Позначається в'язкість в умовних одиницях, що вище число – то вище в'язкість масла. Усього зараз використовується 11 категорій в'язкості: 5 літніх від 20 до 60 без літерного позначення, 6 зимових – від 0W до 25W.

Моторна олива YUKO SEMISYNTHETIC 10W-40
Рекомендуємо
Високоефективне, паливозберігаюче синтетичне моторне масло для бензинових та дизельних двигунів нового покоління
Інструкція із застосування
Негативні температури:
 1. 0W – до -35 градусів Цельсія.
 2. 5W – до -30 градусів Цельсія.
 3. 10W – до -25 градусів Цельсія.
 4. 15W – до -20 градусів Цельсія.
Позитивні температури:
 1. 30 – до +25 або +30 градусів за Цельсієм.
 2. 40 – до +40 градусів Цельсія.
 3. 50 – до +50 градусів Цельсія.
 4. 60 – до +60 градусів Цельсія.

Моторні масла: види та опис API

Цю класифікацію розробив американський інститут нафти. Відповідно до цієї системі, моторні олії поділяються в залежності від їх експлуатаційних властивостей, при цьому враховується можливість застосування моторного масла в тому чи іншому ДВС. У класифікації API враховується склад олій, що дозволяє розділити їх по можливості застосування в двигунах із певним типом палива, і пов'язаний цей поділ, перш за все, з типом присадок, які застосовуються у оліях. Певні присадки дозволяють уникнути запустіння та спінювання масел у турбованих моторах.

API – міжнародний стандарт, розроблений американським інститутом нафти 1947 року. Шифр складається з абревіатури API та наступних літер, що позначають, що масло призначене для певного типу двигуна:

Модель Опис Рік
KIA Sportage Sportage 2.0 Sport Utility Vehicle Petrol 118bhp 4WD 1994 - 1999
KIA Sportage Sportage 2.0 Sport Utility Vehicle Petrol 95bhp 2000 - 2002
KIA Sportage Sportage 2.0 Sport Utility Vehicle Petrol 128bhp 4WD Не вказано
KIA Sportage Sportage 2.0 Sport Utility Vehicle Petrol 118bhp 4WD 1994 - 1999
KIA Sportage Sportage 2.0 Sport Utility Vehicle Petrol 95bhp 2000 - 2002
KIA Sportage Sportage 2.0 Sport Utility Vehicle Petrol 128bhp 4WD Не вказано

Які види моторних масел підробляють найчастіше

Вибір моторного масла – відповідальне завдання. Адже від якості залитої в двигун олії безпосередньо залежить його працездатність. Дешеве підроблення може в лічені дні призвести до поломки силового агрегату, потрібно пошук досвідченого моториста та дорогий ремонт.

Недорогі олії. Відмінною рисою є проста упаковка, звичайна етикетки, прозорі каністру. На етикетках цих олій можна зустріти маркування ГОСТу, позначення М5, М6, М8, М6/12Г, ТМ5-18 і т.д. та трансмісійні олії, що випускаються вітчизняними виробниками, які при виробництві масел виконують усі умови, тому їх продукція цілком відповідає сучасним стандартам якості.

Імпортні олії. На ринку присутні найрізноманітніші олії від десятків виробників із усього світу. Проте варто враховувати, що іноземні виробники, як правило, використовують надійні засоби захисту упаковки, що дозволяють відрізнити оригінал від підробки. Тим, хто підробляє імпортні олії, часто, обладнання високого класу для виробництва упаковки не по кишені, і вони воліють підробляти олії вітчизняних брендів